Šiupylių bažnyčia

Šiupylių Šv. Aloyzo bažnyčia

Zigmantas III Vaza fundacijos dokumente nurodė, kad bažnyčios nebuvimas Zamūšės valsčiuje buvo nemaža žala ir skriauda, todėl 1616 metais Šiauliuose dirbę vėliavininkai ir kiti to meto svarbūs žmonės buvo siunčiami į Zamūsę (dabartiniai Šiupyliai), kad čia įvertintų situaciją dėl bažnyčios pastatymo. Tuometinės vadinamosios komisijos akte buvo liudijama: tenykščiai žmonės, jo malonybės karaliaus valdiniai, toli nuo bažnyčių nekrikščioniškai gyvendami be sakramentų šį pasaulį palieka. Ir kad sielos nuodėmėje neprapultų, revizoriai rekomenduoja pastatyti bažnyčią Žamūšiuose .

1619 m. karaliaus revizoriai netoli Šiupylių, ant kalvos, išrinko vietą bažnyčiai ir skyrė jai Šiupylių kaimą.

Kukli medinė bažnyčia

1915 m. sudegė bažnyčia ir visi klebonijos trobesiai. Apie 1924 m. bažnyčia atstatyta. Ją statė broliai Adomas ir Juozas Valeikiai iš Vorelių kaimo. Dievo namai stovi iki šių dienų.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su bokšteliu. Vienanavės bažnyčios viduje įrengti 3 altoriai, lubos išgaubtos. Būnant bažnyčios viduje bei žvelgiant į tapybos darbus, skulptūras bei į visą interjerą, galima pajausti tuometinių žmonių gyvenimo vibravimą. Mąstydamas apie jų išgyvenimus per visokius karus ir žemių dalinimus, kurių buvo daug, supranti, kad šis nedidelis pastatėlis buvo pagrindinis centras, vienijantis tautą išlikti ir palikti ateinančioms kartoms tvirtą dvasinių vertybių pamatą.

Šiupylių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia
Šiupylių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.