Stulgių bažnyčia

Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

Vaidatonių dvarininkas Matas Minmantas 1797 metais pastatė pirmąją bažnyčią, o dabartinė, kurią matome, pastatyta 1910 metais. Statyba rūpinosi klebonas Antanas Skinderis, populiarių knygelių autorius, periodinės spaudos bendradarbis. Architektas iš Varuvos – Juzefas Pijušas Dzenkovskis.

Pažiūrėkite, kokia ši keturbokštė bažnyčia didinga ir tvirta. Tai neogotikinis, lotyniško kryžiaus, raudonų plytų mūro pastatas. Statybai buvo surinkta 70 000 carinių rublių. Tai tikrai nemaža suma, ir sunku įsivaizduoti, kaip iš nedidelės parapijos buvo surinktos tokios lėšos. Būtina prisiminti ir suprasti tai, kad tuo metu lietuvių tikėjimas Dievu ir patriotizmas darė stebuklus.

Ryški neogotika

Bažnyčios interjeras toks pat iškilmingas kaip ir jos eksterjeras. Erdvė pasižymi šviesiomis spalvomis, tačiau pati konstrukcija puikiai atskleidžia klasikinį neogotikos stilių. Aukštyn kylančios kolonos interjerą dalina į tris navas, kur matosi keturi altoriai.

Viskas sueina į harmoningą sprendinį, todėl norisi pasakyti komplimentą žmonėms, kurie visa tai sukūrė. Dabarties žmogus tikriausiai negali paaiškinti logiškai, kaip pavyko pastatyti tokį kūrinį mažame kaimelyje.

Stulgių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia
Stulgių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.