Tytuvėnų bažnyčia

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Pirmoji bažnyčia Tytuvėnuose minima 1555 metais. Vėliau buvo pastatytas bernardinų vienuolynas, o 1618–1633 metais šalia jo bažnyčia. Visos istorijos pasakoti neverta, nes apie ją galite paskaityti Wikipedijoje, paspaudę šią nuorodą. Na, o mes parodysime tai, ką šiandien mato žmonės, atvykę į Tytuvėnus.

Pradėti pasakoti vien apie Tytuvėnų bažnyčią neįmanoma, nes ją supantys statiniai sudaro didžiulį ansamblį. Tai ir vienuolyno pastatas, Kristaus laiptų koplyčia, didžiulę teritoriją juosiančios arkados. Tai didžiausias religinis ir kultūrinis kompleksas Šiaulių vyskupijoje.

Interjeras užvaldo stebėtoją

Tytuvėnų bažnyčia yra ypatinga, nes jos puošnumas įspūdingas. Peržengęs šios šventovės slenkstį, po lankymosi mažesnėse bažnyčiose netenki žado. Sunku apsakyti tą jausmą, apimantį, kai Tytuvėnų bažnyčioje lankaisi pirmą kartą. Tiesiog stovi, dairaisi plačiomis akimis ir ilgai nepratari nė žodžio – interjero grožis užvaldo tave. Aštuoni barokiniai altoriai tokio aukščio, kad, norėdamas pamatyti visas detales viršuje, ilgai stovi užvertęs galvą.

Tas šventovės turtingumas spinduliuoja čia per tris šimtus metų. Kiekviename altoriuje labai daug skulptūrų, kurios išreiškia tam tikrą išgyvenimą ir emociją. Kur bepažvelgtum, nerasi panašios viena į kitą. Tai tarytum didis miestas su savo personažais, kurie kalba su tavimi. Pasakoja istoriją, į kurią norom nenorom stebėtojas yra įtraukiamas. Tarytum laikas, kuriame dabar gyveni, persipina su praeities laiku.

Tytuvėnų bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.