Užvenčio bažnyčia

Užvenčio Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia

Užvenčio miestelio istorija sena, savita ir žemaitiška. Užvenčio bažnyčia taip pat yra tos istorijos dalis. Pirmoji medinė bažnyčia buvo pastatyta XV amžiuje. Po kurio laiko ją remontavo, o 1825 metais buvo pastatyta dabartinė bažnyčia. Jeigu apeitume aplink pastatą, pamatytume, kad jam per tris šimtus metų. Jis tarsi smuikas griežia, primindamas vieną posakį – architektūra – tai sustingusi muzika ir grojanti tautinę melodiją.

Vaikščiodami po šventorių, pastebime kuklią medinę varpinę, kuri taip pat yra bendra medinės architektūros komplekso dalis.

Talentas gyvenantis iki šiol

Bažnyčia yra lotyniško kryžiaus plano, interjeras trinavis, kuklus. Matome penkis liaudies baroko altorius, taip pat primityvias medines skulptūras, kalbančias ta pačia menine kalba, kuri buvo prieš tris šimtus metų. Kartu tarsi matai tuos dailininkus, kurie paliko savo talentą gyventi iki šių laikų.

Prisėdus ant suolo, galima pajausti ramybę, kuri spinduliuoja pastato viduje. Sunku pasakyti, ar tai medžio aplinka daro įtaka, ar visos detalės, kurias matai. Tačiau neapsakomai gera tiesiog sėdėti ir dairytis į visas puses. Interjero aplinka užburia, tarytum sakytų, kad neskubėkit ir pabūkit dar truputį, pailsėkit prieš kelionę. Mėgaukitės tuo, ką matote, kol dar esate čia.

Užvenčio bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Užvenčio bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Užvenčio bažnyčia
Užvenčio bažnyčia
Užvenčio bažnyčia
Užvenčio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.