Vadaktų bažnyčia

Vadaktų Šv. Agotos bažnyčia

Dabartinis statinys stovi nuo 1883 metų, nuo to laiko beveik nepakitęs. Bažnyčia bei netoliese esantis dvarininkų Liudkevičių šeimos mauzoliejus turi klasicizmo bruožų. Fundatoriai įsiamžino save pastatydami tvirtą, gražų ir didingą statinį, kuris ir šiandien suburia žmones maldai kiekvieną sekmadienį.

Pati bažnyčia yra vienanavė su trimis altoriais. Centriniame altoriuje pavaizduota Šv. Agota, kuri laikoma varpų gamintojų globėja. Galbūt varpo vagystė šioje bažnyčioje įvyko ne atsitiktinai. Aukštesniosios jėgos norėjo patikrinti žmonių tikėjimą bei vienybę ir ištikimybę savo kraštui.

Varpas “Henrikas”

2013 metais gegužės 22 dieną buvo pavogtas bronzinis Šv. Agotos bažnyčios varpinės varpas, kuris buvo nulietas 1883 metais.

Dabar varpinėje skamba varpas, naujai išlietas Jano Felczynskio varpų liejykloje, Peremislio (Przemysl) miestelyje. Jį Vadaktų bažnyčiai padovanojo Lenkijos tautinis fondas, o reikiamas lėšas varpo gamybai suaukojo Lenkijos visuomenė. Lenkai norėjo, kad varpas atspindėtų ne tik lietuvių ir lenkų draugystę, bet ir persipynusią dviejų šalių istoriją, todėl ant varpo yra išlieti Lietuvos ir Lenkijos herbai, H. Senkevičiaus atvaizdas, yra užrašai lietuvių ir lenkų kalbomis.

Vienas iš pagrindinių lėšų rinkimo akcijos organizatorių, esantis nuotraukoje (viduryje), yra Lechomir Domaszewicz. Jo giminės šaknys – Vadaktuose. Kai kurie gimičaičiai palaidoti Radviliškio rajono Pociūnėlių kapinaitėse.

Vadaktų bažnyčios naujas varpas

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia
Vadaktų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.