Vaiguvos bažnyčia

Vaiguvos Pijaus Stulginskio koplyčia

Vaiguvos miestelis turtingas šventovėmis. Čia pastatyti dveji maldos namai – senoji medinė bažnyčia ir štai ši mūrinė koplyčia. Vaiguvos gyventojas Pijus Stulginskis pašventė dešimtį savo gyvenimo metų koplyčios statybai. Tokio analogo, ko gero, Lietuvoje nėra. Žmogus išgirdo savo pašaukimą ir pasišventė realizuoti tai, ką ne kiekvienas išdrįstų pradėti. Atvirai pasakius, tik tvirtos dvasios žmonės gali ryžtis atiduoti kilnios idėjos realizavimui savo laiką ir pinigus, neišsigąsti žmonių apkalbų ir kitokių stabdymų.

Koplyčios savininkas mielai priima žmones, norinčius apsilankyti joje. Jei kam smalsu ar norisi maldoje pabūti su Dievu, čia durys atviros norintiems užsukti.

Statyta vieno žmogaus

Pijus Stulginskis viską padarė savo rankomis. Iš pradžių liejo pamatus, vėliau statė sienas, dengė stogą, gamino langus ir duris, pastatė įspūdingus vartus ir įrengė interjerą. Žvelgdamas į vidaus erdvę, supranti, kad dirbta kokybiškai ir su didžiule meile.

Interjeras trinavis, yra trys altoriai, kurie skoningai sukurti, o prie jų puikiai dera įvairios šventųjų skulptūrėlės. Stovi šioje šventovėje ir jauti, kaip joje gera būti. Jauti ramybę, dvasinį švarumą ir fundatoriaus meilę Dievui bei žmonėms. Ant suolų sudėliotos maldai paruoštos maldaknygės, kurios laukia tuoj, tuoj ateisiančių tikinčiųjų ir stebuklo – bažnyčios pašventinimo.

Vaiguvos bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia
Vaiguvos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.