Varputėnų bažnyčia

Varputėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Istorikai žino, kad Varputėnai savo laiku buvo bajorkaimis. Varputėnų bažnyčią 1792 metais pastatė Varputėnų dvaro savininkas Motiejus Jelenskis. Šios bažnytėlės istorijoje sklando legenda, kad jos statytojas norėjo matyti bažnyčią pro savo svetainės langus. Jeigu atsistoji prie bažnyčios vartų, tai iš tikro matyti, kaip kelias apie 1,5 kilometro veda tiesiai į dvarą. Kalbant juokais, tai atidarius bažnyčios pagrindines duris, tikrai pro dvaro langus matyti net pats altorius. Neįprastas statytojo užmanymas, bet savotiškai įdomus.

Pati bažnyčia atrodo kukli, medinė, yra liaudies architektūros statinys.

Išlaikytas autentiškumas

Bažnyčios viduje labai daug detalių, kurios, tikėtina, yra nuo pat bažnyčios pastatymo laikų. Matome keturis altorius, kuriuos puošia tapyti paveikslai, medinės statulos, daug raižinių. Suolai taip pat senoviški.

Filmavimo dieną pro langus švietė pavasario saulė, kuri plačiai nušvietė visą bažnyčios interjerą. Sėdint viduryje šventovės ir besidairant, galima aiškiai pamatyti visas detales.

Pažvelgus į balkoną, matosi besiilsintys vargonai. Dabar gali tik mintyse įsivaizduoti kažkada jais vargonavusį vargonininką ir nuostabią melodiją, nuvilnijančią suolais iki centrinio altoriaus.

Varputėnų bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Varputėnų bažnyčia
Varputėnų bažnyčia
Varputėnų bažnyčia
Varputėnų bažnyčia
Varputėnų bažnyčia
Varputėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.