Verpenos Šv. Onos bažnyčia

Bažnyčia Verpenoje pastatyta 1775 metais. 1901–1908 metais, statant Kelmės bažnyčią, šio miestelio šventove naudojosi ir Kelmės katalikai. Šiuo metu Verpenoje pamaldos vyksta nereguliariai.

Gaila, tačiau tik tiek teparašyta internete apie šią išskirtinę bažnyčią.

Žmonės kalba, kad Verpenos Šventos Onos bažnyčia garsėja stebuklais. Mes, projekto autoriai, norėtume plačiau paskleisti žinią apie tai. Kai važiuodami į Verpeną, horizonte pirmą kartą pamatėme šventovės siluetą, apie jos egzistavimą mes dar nežinojome. Kelmės dekanato bažnyčių sąraše jos nebuvo dėl retai vykstančių pamaldų.

Šventovė tarsi pati pakvietė ją filmuoti

Jau trečius metus tęsėsi Lietuvos bažnyčių filmavimas. 2019 metų spalio mėnesį vykome filmuoti vieną Raseinių dekanato bažnyčią, o ir keliu keliu „Šiauliai – Kelmė“ teko pravažiuoti daug kartų. Tąkart buvo pakili nuotaika, daug kalbėjome apie kitų metų filmavimus ir visai netikėtai Vilius Puronas, žiūrėdamas pro langą, ištarė: “Būtų gerai dar šiais metais nufilmuoti ir šią bažnyčią.” Pagalvojome, kad jis juokauja, nes tikrai lyg ir nieko nesimatė horizonte.

Smalsumas nugalėjo, todėl nusprendėme nuvažiuoti patikrinti, ar tikrai ten stovi bažnyčia. Nuo pagrindinio kelio pasukus į Verpeną ir nuvažiavus šešis kilometrus, prieš mus atsivėrė neregėtas grožis. Kurį laiką sėdėjome mašinoje lyg ištikti lengvo šoko ir gėrėjomės tuo, ką išvydome. Medinė bažnyčia, pirmą kartą į ją pažvelgus, atrodė tarsi laiko nepaliesta nuo pastatymo. Tyloje kažkas pratarė: „Šventovė pati pasikvietė ją filmuoti ir taip įamžinti“.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Verpenos bažnyčia
Verpenos bažnyčia
Verpenos bažnyčia
Verpenos bažnyčia
Verpenos bažnyčia
Verpenos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Šlapaberžės bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Dambavos bažnyčia
Dotnuvos bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.