Vidsodžio bažnyčia

Vidsodžio Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Pirmoji koplyčia pastatyta 1925 metais kapinėse, vėliau, 1939 metais, buvo pastatyta dabartinė bažnyčia. Bažnyčia liaudies architektūros formų, kryžminio plano, vienabokštė. Žiūrėdamas į pastatą pastebi, kad jis tarytum skulptūra, kuri kalba apie savo epochą ir stilistiką, vibravusią ore tuo laiku. Dabar, žinoma, šis pastatas jau suremontuotas, pasikeitęs– nebematyti senosios bažnyčios bruožų.

Tik truputį pasitelkęs vaizduotę, pamatai reginį, kurio nepastebi kasdienybės rūpesčių prispausti pro šalį einantys ar važiuojantys žmonės.

Gyvenimas iškrėtė pokštą

Šalia bažnyčios stovintys pastatai, menantys tuos laikus, taip pat leidžia suprasti, kad žmonės prieš šimtą metų siekė kilnaus tikslo. Jie norėjo turėti savo bažnyčią į kurą galėtų ateiti, išsipasakoti Dievui savo rūpesčius ir džiaugsmus.

Užėję vidun į šventovę, matome matai vienanavę erdvę ir joje stovinčius tris altorius. Sakoma, kad tai buvo laikini altoriai, bet gyvenimas iškrėtė pokštą ir tai, kas buvo laikina, tapo amžina. Jie nėra tokie ištaigingi kaip kitose bažnyčiose, tačiau puikiai įsikomponavo į aplinką ir tinkamai atlieka savo funkciją iki šiol.

Vidsodžio bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia
Vidsodžio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.