Vosiliškio Šv. Juozapo bažnyčia

Vosyliškio kaime, prie kelio, stovinti bažnyčia pravažiuojančiajam pro šalį gali pasirodyti niekuo neišsiskirianti. Vis tik ir šios šventovės kelių šimtmečių istorija yra įdomi.

Pirmąją koplyčią 1712 metais pastatė dvarininkas Belozaras. Vėliau, 1785 metais, Juozas Bilevičius ir Johana Belozoraitė-Bilevičienė fundavo bažnyčios statybą. Dabar matoma bažnyčia naujai pastatyta 1812 metais. Žinoma, vėliau ji buvo daug kartų remontuota, tačiau savo bendras vaizdas nepasikeitė.

Vosyliškio bažnyčia medinė, vienanavė, liaudiškos architektūros formų, stačiakampio plano su siaura penkiasiene apside.

Dailūs mediniai altoriai

Pagrindinis bažnyčios altorius sukurtas XIX amžiaus pabaigoje. Jo centre matomas 1888 metais tapytas paveikslas. Jį dovanojo Švelnių dvaro savininkė T.Bortkevičienė.

Neogotikiniai šoniniai altoriai dėmesį patraukia tapytais paveikslais ir šventųjų skulptūromis.

Bažnyčios interjeras spinduliuoja švaria energija, kuri apgaubia kiekvieną žmogų, užėjusį į šventovės vidų. Prisėdus ant suolo ir kelias minutes pabuvus tyloje, galima patirti stiprų šios energijos prisilietimą. Jeigu užmerksi akis, tarsi išgirsi nuo senų vargonų sklindančią melodiją ir pajausti šioje vietovėje gyvenusių žmonių meilę šiam statiniui. Kas ieško stebuklingos dvasinės atgaivos, tas turėtų atvykti į Vosiliškį ir apsilankyti šioje šventovėje bent kartą gyvenime.

Stonu granitas

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Stonų granitas, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvių tautos dvasinis pradas”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Vosiliškio bažnyčia
Vosiliškio bažnyčia
Vosiliškio bažnyčia
Vosiliškio bažnyčia
Vosiliškio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Šaukoto bažnyčia
Dambavos bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.