Žagarės bažnyčia II

Žagarės II-oji Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

Žagarės miestelis, galima sakyti, yra turtingas, nes jame stovi dvi katalikų bažnyčios. Senoji Žagarės bažnyčia kažkodėl vadinama antrąja, nors ji buvo pastatyta daug anksčiau už pirmąją. Bažnyčia, apie kurią kalbame, yra garsi, nes jos rūsyje įrengta kripta su Barboros Žagarietės įkapėmis.

1495 metais senojoje Žagarėje buvo pastatyta pirmoji medinė bažnyčia, kurios fundatorius buvo dvarininkas Mikalojus Syrevičius. Nuo to laiko bažnyčia pergyveno du gaisrus. 1712 metais buvo pastatyta dabartinė bažnyčia iš plytų ir kalkakmenio. Tvirta, mūrinė, tokia, kokią dabar ir matome.

Barbora Žagarietė

Paprasta mergina, kurios gyvenimas nebuvo lengvas dėl tikėjimo ir ištikimos tarnystės Dievui. Barbora daug meldėsi, rūpinosi nuskriaustaisiais, vargstančiais, tačiau tai nepatiko jos tėvui. Jos darbai esant gyvai, o vėliau po mirties stebuklinga pagalba žmonėms Barborą Žagarietę išgarsino.

Dar ir šiandien galima išgirsti labai daug pasakojamų apie stebuklingus žmonių išgijimus ir kitokius nutikimus. Žmonės bažnyčiose meldžia Dievo, kad Barbora Žagarietė taptu palaimintąja. Jos paveikslus galima pamatyti beveik kiekvienoje bažnyčioje, o tai liudija, jog žmonės nėra jai abejingi.

Žagarės bažnyčia II

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II
Žagarės bažnyčia II

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.