Žarėnų bažnyčia

Žarėnų Šv. Mikalojaus bažnyčia

Šiaurinėje Lietuvos dalyje, prie Žaros upelio, įsikūręs Žarėnų miestelis, kuris yra minimas net kalavijuočių ordino metraščiuose.

Apie 1786–1790 metus buvo pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia vietoje iki tol buvusių kelių medinių bažnyčių.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, vienanavė, vienabokštė. Interjeras pakankamai erdvus, trys puošnūs baroko stiliaus altoriai, galima sakyti, vėlyvojo klasicizmo. Ant sienų kabo Kristaus kančių kelią simbolizuojantys tapyti paveikslai, kuriems gali būti daugiau kaip šimtas metų.

Ne iš piršto laužti

Kaip sako Vilius Puronas, Žarėnai ne iš kelmo spirti, turi įdomių istorijų. Šiame video jis papasakojo linksmą, bet kvailą istoriją apie keistuolį, kuris vieną naktį įsibrovė vidun per bažnyčios langą ir išgėrė apeigoms skirtą vyną, o šventas ostijas panaudojo užkandai. Šią liūdnai linksmą istoriją aprašė Lietuvos spauda, taip išgarsindama Žarėnų miestelį.

Žarėniškiai visais laikais mylėjo savo žemę ir gynė ją nuo įvairių įsibrovelių. Apie tai mena netoli bažnyčios vartų pastatytas paminklas, skirtas už Lietuvos nepriklausomybę pokario metais kovojusiems partizanams atminti. Netoliese pastatytas lietuviškas karavykas, kurio paskirtis – apsaugoti miestelį nuo maro bei pagerbti vyrus, stojusius ginti tėvynę. Tokį statinį ne kiekviename miestelyje pamatysi.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Žarėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.