Pašvitinio bažnyčia

Pašvitinio Švč. Trejybės bažnyčia

Pašvitinio miestelis yra ypatingas. Bažnyčios šventoriuje pastatyta paminklosauginė lenta, kurioje pažymima, kad Pašvitinyje gyveno žmonės jau VII amžiuje. Kaip sako filmo pasakotojas Vilius Puronas, tada dar Lietuvos ir visų žymių kunigaikščių nebuvo. O čia, kur dabar yra Pašvitinio miestelis, gyveno mūsų protėviai.

1459 metais Pašvitinyje pastatyta pirmoji bažnyčia. 1609 metais pradėta statyti nauja. Vietoj medinės 1825 metais pastatyta mūrinė bažnyčia, bet dėl blogų pamatų netrukus perskilo. Ji buvo nugriauta ir 1852 metais pastatyta dabartinė bažnyčia. Ją 1857 metais konsekravo vyskupas Motiejus Valančius.

Žmonės neatidūs

Bažnyčia mūrinė, neorenesansinė, stačiakampio plano, dviejų bokštų, su trisiene apside. Interjeras trinavis, aukštos lubos. Pasižiūrėjus į penkis eklektiškus altorius, matosi kūrėjo braižas, kuriame persipynęs pseudoklasicizmas su pseudo gotika. Tikrai daug meilės ir darbo įdėta. Stovėdamas interjere ir matydamas tai, gėriesi, kaip viskas skoningai ir tvarkingai padaryta.

Bažnyčios interjere yra labai daug skulptūrinio dekoro. Šios skulptūros jau per 200 metų žiūri į žmones, kaskart prieinančius ir meldžiančius pagalbos. Deja, stokodami kantrybės žmonės tos pagalbos taip ir nepasiima.

Pašvitinio bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia
Pašvitinio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.